Provincial and Regional Championship Results (2021)


EVENT DATE LOCATION RESULTS

U12C Regional Championship:

Region 1

   July 9-11   

Sooke

 Gold Pool:

1st: CVI Rage

2nd:  Carnarvon Raiders

3rd: Sooke

 

Silver Pool:

1st: Carnarvon Hats

2nd: Port Alberni Hornets 

3rd: Salt Spring Island 

U12C Regional Championship:

Region 2

   July 9-11 

Richmond  

Gold Pool:

1st: Burnaby Oakeys 09

2nd: Coquitlam Vipers

3rd: Burnaby Oakeys 10 

 

Silver Pool:

1st: Delta Lucky Leprechauns

2nd: New West Royals 

3rd: North Shore Mariners 

U12C Regional Championship:

Region 3

   July 9-11 

Ridge Meadows  

Gold Pool:

1st: Stellar Jays

2nd: Red Sox

3rd: Thundercats

 

Silver Pool:

1st: Chaos

2nd: Clovers

3rd:Storm

U12C Regional Championship:

Region 4

   July 9-11 

Enderby  

Gold Pool:

1st: Kelowna - Kirkbright

2nd: Kelowna - Mason

3rd: Enderby

 

Silver Pool:

1st: Penticton

2nd: Westside - Williams

3rd: Kamloops

U14C Girls Provincial Championship

   July 9-11 

Abbotsford  

Gold Pool:

1st: Sooke Stealers

2nd: Fleetwood Falcons

3rd: Kamloops Venom

 

Silver Pool:

1st: Cloverdale Hurricanes

2nd: Delta Dalmations

3rd: Langley Bulldogs

U12 Boys Provincial Championship

   July 9-11 

Barriere  

1st: Barriere Cedarkings

2nd: Terrace U12

3rd: Barriere Stamer Logging

U14 Boys Provincial Championship

   July 9-11 

Barriere  

1st: Terrace Titans

2nd: 100 Mile N Hour

3rd: Barriere Bruins

U16 Boys Provincial Championship

   July 9-11 

Barriere  

1st: Terrace Mariners

2nd: Clearwater Crushers

3rd: Barriere  Chiefs

U19 Men Provincial Championship

   July 9-11 

Barriere  

1st: Terrace Tarantuals 

2nd: Barriere Giants

3rd: 100 Mile N Hour

U16C Girls

July 16-18

Kamloops

Gold Pool: 

1st: Langford 

2nd: Quesnel 

3rd: Peninsula 

 

Silver Pool:

1st: Delta 

2nd: Kamloops Thieves 

3rd: Central Saanich 

U19C Ladies July 16-18 Langford 

Gold Pool:

1st: Gordon Head Wave

2nd: Quesnel Warriors 

3rd: PoCo Wild Sox 

 

Silver Pool:

1st: Kelowna Heat 

2nd: Gordon Head Kamakazees

3rd: Fleetwood 

 U14B Girls July 23-25 Delta

Gold Pool:

1st: 

2nd: 

3rd:

Silver Pool:

1st:

2nd: 

3rd:

U16B Girls July 23-25 Kelowna

Gold Pool:

1st: Langley Xtreme 05

2nd: North Shore Stars

3rd: Vancouver Wildcats

Silver Pool:

1st: Burnaby Oakeys

2nd: Richmond Islanders

3rd: Langley Xtreme 06

U19B Ladies July 23-25 Abbotsford

Gold Pool:

1st: PoCo Ravens

2nd: Cloverdale Fury 02

3rd: Surrey Storm 

Silver Pool:

1st: Abby Outlaws 

2nd: Delta Invaders 03

3rd:Cloverdale Fury 03

Intermediate A Women July 23-25 Richmond

1st: SSWR Thunder

2nd: Richmond Islanders

3rd: Storm 

Women B July 23-25 Richmond

1st: Steveston Athletics 

2nd: Mustangs

3rd: Lightning 

Masters Men July 23-25 Kelowna

1st:  PG River Kings

2nd: Kelowna Installers 

3rd:  Abbotsford Builders

Our Sponsors and Partners